top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
drooni pilt.jpg

VOOSE PÄIKESEKODU

Iidne küla - Voose

Voose on iidne küla, mille ajalugu ulatub pea 800 aasta tagusesse aega. Kirjalikes andmete kohaselt on esmakordselt mainitud Vooset aastal 1241 Taani hindamisraamatus, kuid asustus oli siin juba palju varem. Kuni 18. sajandini asus Vooses üks Ida-Harjumaa tähtsamaid teeriste, kus said kokku kolm muistse Eesti tähtsamat põhimaanteed. Nende teede ristumiskohas asus kõrts, millest idee küla turismisihtkohaks arendamine alguse saigi.

Tänaseks on valminud Voose Päikesekodu peamaja, mis on Skandinaavia esimene põhuplaatidest ehitatud hoone. Kompleksi hulka kuulub seminarihoone koos kärjemajade ja kärjesaunaga. Põhuplaatide kasutamine renoveerimisel on valituks osutunud just sellepärast, et peame väga oluliseks keskkonnasõbralikkust ning taaskasutust. 

peamaja
Voose peamaja

Voose Päikesekodu peremees - Tanel Talve

tanel talve

Taneli juured on pärit Vooselt - selles iidses Eesti külas asub tema vanaema sünnikodu, mistõttu on piirkonna hea käekäik tema jaoks väga olulise tähtsusega. Voose Päikesekodu eesmärgiks on elavdada kohalikku ettevõtluskeskkonda. Seetõttu tegeleb Päikesekodu peamiselt ruumide rentimisega, soovitades oma külalistele ümbruskaudsete ettevõtlike inimeste teenuseid. Voose külas on võimalik rentida näiteks vanu jalgrattaid matkadeks, teha SUP-matkasid, sõita kelgukoertega ning proovida kohalikke toitlustust.

 

Tanel kuulub aastast 2005 Voose külaseltsi juhatusse. Ta on võtnud endale esmärgiks anda enda panus ligi 800 aastat vana küla arendamisesse. "Mulle on oluline, et inimesed tunneksid ennast meie juures nagu kodus!" - ütleb Tanel.

Meie koostööpartnerid

anija vald
leadereesti
ida-harju koostookoda
bottom of page